Төвийн танилцуулга

Хэвлэх
Монгол дахь HRDK салбарТөвийн танилцуулга
Байгууллагын түүх
·         2006.7.5 Монгол дахь Төлөөлөгчийн газрын шийдвэр гарч, суурин төлөөлөгч томилогдсон
·         2006.7.28 Монгол Улсын засгийн газартай MOU байгуулсан
·         2006.8.7 Монгол улс дахь БНСУ-ын элчин сайдын яамны байранд албан оффисоо нээсэн
·         2006.8.16 HRD KOREA Монгол дахь Төлөөлөгчийн газар албан ёсоор үйл ажиллагаа явуулж эхэлсэн
·         2008.1.2 Одоогийн байрлаж буй барилга уруу нүүн шилжсэн (фламинго цамхаг 4дав)
·         2008.10.15 Монгол-Солонгосын хоорондох MOU санамж бичгийг шинэчилсэн хэлбэрээр дахин байгуулах (энэ жил дахин шинэчлэн байгуулахаар төлөвлөж байгаа)
·         2008.12.13 Гадаад ажилчин сонгон шалгаруулж авах шалгалтыг цаасан (PBT) хэлбэрээр авч эхэлсэн.
·         2012.06.05 СХТТШалгалтыг онлайнаар буюу компьютерт суурилсан (CBT) хэлбэрээр  авч эхэлсэн.
·         2015.05.07 Суурийн төлөөлөгчийн газар Монгол улсад татвар төлөгчийн гэрчилгээтэй болсон.
·         2015.07.10 Төлөөлөгчийн газрын оффис Хан-Уул дүүрэгт байрлах Гэгээнтэн цогцолборт нүүж орсон.
·         2018.01.01 Гадаадын ажиллах хүч сонгож авах "Онооны систем" Монгол улсад нэвтэрч эхлэв.
Үйл ажиллагааны гол чиглэл
Ø “Гадаадын иргэдийн хөдөлмөр эрхлэх зөвшөөрлийн систем(EPS)” –ийн шугамаар БНСУ уруу ажиллах хүч илгээх үйл ажиллагааг гүйцэтгэх
Ø БНСУ-д хөдөлмөр эрхлэхий хүсэгчдийн дунд солонгос хэлний түвшин тогтоох шалгалт(EPS-KLT)-ыг эрхлэн явуулах
Ø Монголоос илгээгдэх хөдөлмөр эрхлэгчдэд “урьдчилсан бэлтгэх сургалт” болон сургалтыг эрхлэн гүйцэтгэгч байгууллагыг дэмжиж ажиллах
Ø БНСУ-д хөдөлмөр эрхлэж байгаад эх нутагтаа буцан ирсэн Монгол иргэдийг Монголын болон Солонгосын пүүс компаниудад ажилд зуучлах
Ø Солонгосын өндөр технологи, ур чадварыг эзэмшсэн Солонгосын иргэнийг Монгол улс дахь дотоодын болон солонгосын хөрөнгө оруулалттай компанид ажилд зуучлах
Ø Монгол-Солонгосын хүний нөөцийн хөгжил ба харилцааг өргөжүүлэх олон улсын хамтын ажиллагааг дэмжих
Суурин төлөөлөгчид
Ø Анхны төлөлөгч И Гюу Сок (2006.7.8~2008.3.7)
Ø 2 дахь төлөөлөгч Сунг И Соно (2008.3.7~2010.1.9)
Ø 3 дахь төлөөлөгч Юу Мён Сү (2010.1.9~2012.12.31)
Ø 4 дэх төлөөлөгч Чой Ху Ён (2013.1.1~2015.12.31)
Ø 5 дахь төлөөлөгч Ким Сон Ин (2016.1.1~одоо)
Ажилчид
С. Эрдэнэбулган
Б.Болорчулуун
Б.Ариунаа